آزمون تافل چیست؟

تافل آزمون زبان انگلیسی است که  بیش از هفت هزار کالج و دانشگاه در صد و سی کشور جهان از جمله بهترین دانشگاه های آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا و نیوزلند و …. میتوان در آن شرکت کرده و نتایج این آزمون را شما می توانید در وب سایت رسمی آزمون مشاهده کنید.

هر جا که تصمیم گرفتید وارد کالج، دانشگاه یا تحصیلات تکمیلی خارجی شوید، باید دانش و توانایی خود را برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در طول امتحانات ورودی نشان دهید.

آزمون تافل دانش آموزان را قادر می سازد تا ثابت کنند که می توانند آزادانه افکار خود را به زبان انگلیسی در مطالعه و زندگی روزمره بیان کنند. زبانی که در آزمون استفاده می شود، انگلیسی مدرن است، زبانی که در سخنرانی ها و سمینارها استفاده می شود. معلمان زبان وقتی با دانش آموزان بحث می کنند مشکلات عملی و نظری را بیان می کنند.

TOEFL توسط ETS، سرویس تست آمریکایی در دانشگاه پرینستون توسعه یافته است. آزمون تافل در سال 1964 معرفی شد و از آن زمان تاکنون بیش از 20 میلیون نفر را پشت سر گذاشته است.

سه نوع آزمون وجود دارد

نسخه کاغذی (PBT – تست مبتنی بر کاغذ)

مبتنی بر کامپیوتر (CBT – تست مبتنی بر کامپیوتر)

نسخه آنلاین (iBT – تست مبتنی بر اینترنت)

در حال حاضر تافل iBT کاملاً جایگزین CBT شده است و رایج ترین نوع امتحان است. علیرغم این واقعیت، بسیاری از دانشگاه ها به انتشار شرایط ورود از نظر PBT ادامه می دهند و برخی از دانشجویان هنوز در نسخه کاغذی این آزمون آزمایش می شوند. نسخه iBT شامل وظایف در بخش های زیر است:

خواندن، گوش دادن، صحبت کردن، نوشتن. آزمون تافل iBT مجاز است و حتی یادداشت برداری در هر یک از بخش ها توصیه می شود. این آزمون بیش از 4.5 ساعت طول نمی کشد.

بیایید در مورد هر بخش با جزئیات صحبت کنیم

خواندن

در این قسمت از آزمون شما باید متن را بخوانید و به سوالات بعد از آن پاسخ دهید. تعداد متن ها می تواند از 3 تا 5 (هر کدام حدود 700 کلمه) باشد.

استماع

در Listening دو نوع کار وجود دارد: سخنرانی و گفتگوی پر جنب و جوش بین دو نفر (دانشجویان، کارکنان دانشگاه و معلمان). پس از گوش دادن باید در زمان مشخص شده به سوالات پاسخ دهید. گوش دادن به چند بخش تقسیم می شود. هر کدام از آنها 10 دقیقه طول می کشد.

صحبت كردن

این بخش شامل 6 سوال امتحانی است که باید در میکروفون پاسخ داده شود.

نوشتن

iBT نیاز به نوشتن دو مقاله دارد. یکی از آنها یک نوع تکلیف “یکپارچه” است: شما باید متن کوچک را بخوانید و به یک سخنرانی در مورد همان موضوع گوش دهید. اطلاعات ارائه شده در سخنرانی ها می تواند با اطلاعات به دست آمده از متن مغایرت داشته باشد یا مکمل آن باشد. در حین خواندن و گوش دادن، مجاز به یادداشت برداری هستید. شما سه دقیقه برای خواندن متن 200-220 کلمه ای و 20 دقیقه برای نوشتن یک مقاله کوتاه در 150-225 کلمه فرصت دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *